ROD KOŁO II Warszawa
NASZ OGRÓD
OPŁATY
OGŁOSZENIA
GAZETKA
PORADY
PRAWO
PZD
GALERIA
KONTAKT
WOLNE DZIAŁKI - OFERTY I ZAPYTANIA
Wczasy dla Seniorów
ARCHIWUM OGŁOSZEŃ
OGŁOSZENIA

20192018W imieniu Zarządu bardzo proszę wszystkich Działkowców, którzy korzystają z wolnostojącego magazynu znajdującego się w naszym ROD, o opróżnienie go ze swoich przedmiotów - najpóźniej do 27 października br. Jest to ostateczny termin. Po tym czasie wszelkie zalegające rzeczy zostaną zutylizowane.
Jeśli wiecie Państwo, że Wasi sąsiedzi korzystają z w/w magazynu proszę przekażcie dalej tę informację, ponieważ chcielibyśmy zrobić w tym miejscu porządek a znajdujące się tam przedmioty bardzo utrudniają nam pracę. Jednocześnie nie chcielibyśmy usunąć rzeczy, które stanowią dla kogokolwiek jakąś wartość.
Decyzja została podjęta przez Zarząd Uchwałą nr 148/10/2018 na zebraniu w dniu 10 października 2018r.

Dziękujemy za zrozumienie.


JESIENNE PORZĄDKI


DZIEŃ DZIAŁKOWCA 2018 - 8.09.2018r.
 

Jak co roku zapraszam w imieniu Zarządu Ogrodu na Dzień Działkowca, który odbedzie się na placu Seniora - (a jak pogoda spłata figla, to wtedy spotkamy się w świetlicy w Domu Działkowca). Tradycyjnie będzie można skosztować kiełbaskę, kaszankę, popić kawą i herbatą i spróbować inne pyszności. Nowością będzie wystawa działkowych plonów - dlatego też prosimy chętnych Działkowców o dostarczanie ich w dniu imprezy - do godz. 12.00 do biura Ogrodu (oczywiście do zwrotu). Całością spraw związanych z organizacją wystawy kieruje p. Aleksander Kuffel.

 
 
W lipcu br będą prowadzone dodatkowe prace wodociągowe, dlatego prosimy o ostrożność podczas spacerów - alejki mogą w niektórych miejscach być rozkopane.
W związku z nasilającymi się kradzieżami i włamaniami na terenie działek, uprasza się wszystkich działkowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy o zamykanie bram wejściowych i niewpuszczanie postronnych osób na teren Ogrodu. Wszelkie podejrzane sytuacje (każde włamanie) należy zgłaszać do Zarządu oraz na Policję - komisariat ul. Żytnia 36, lub na numer telefonu: 603 72 55, 602 72 56 lub ogólny 112.
 
Jeśli w ostatnim czasie miała miejsce kradzież na Państwa działce prosimy o kontakt z Kierownikiem Wydziału Przestępczości pod numerem tel. 22 603 94 36, ponieważ istnieje możliwość odzyskania skradzionego mienia.


W dniu 27 kwietnia br. (piątek) w godzinach popołudniowych, przy altanie śmietnikowej zostaną podstawione kontenery. Dzięki temu będziemy mogli uporządkować swoje działki po zimie i przygotujemy je na dobry początek sezonu. 
Proszę jednak o zachowanie zdrowego rozsądku szczególnie przy wyrzucaniu "gabarytów" i odpadów zielonych. Aby znalazły się w kontenerze, należy wcześniej podzielić je na mniejsze części. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z kontenerów skorzystać a nasze Ogródki znowu będą piękne. Kontenery zostaną zabrane 30 kwietnia br. (poniedziałek).

 
Odczyty wodomierzy - ostateczny termin !
16 maja 2018r mija ostateczny termin przekazania stanu wodomierzy, które są założone na działkach. Działkowcy, którzy nie podadzą tej informacji będą wnosić opłaty za wodę z m2 działki (tak jak przed założeniem wodomierza).

Chciałabym przypomnieć, że Działkowcy, którzy założyli wodomierze, mieli obowiązek przekazać do Zarządu stan zużycia wody, w terminie do 31.12.2017. Niestety na 230 założonych urządzeń, aż 95 nadal jest niespisanych !!!  Brak informacji o ilości zużytej wody nie pozwala na wyliczenie stawki dla osób, które nie posiadają liczników. Przypomnę, że jednym z punktów Walnego Zebrania Sprawozdawczego jest ustalenie opłaty za wodę. Jeśli nie będziemy znali zużycia z 95 działek - ustalenie tej opłaty nie będzie możliwe…
 

14 kwietnia br (w sobotę) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnego Ogrodu Działkowego Koło II:
 
  • I termin zebrania – godz. 10.00
  • II termin zebrania – godz. 10.30
Zgodnie z prośbą PZD apeluję do wszystkich Działkowców o czynny udział w Walnym Zebraniu. Jest to spotkanie, na którym mamy możliwość wspólnie decydować o sprawach naszego Ogrodu. 
 
Walne Zebranie Sprawozdawcze jest organizowane przede wszystkim aby:
  • Zarząd mógł rozliczyć się z wszelkich wydatków Ogrodu za rok poprzedni,
  • przedstawić plan wydatków (plan finansowy) na rok obecny,
  • przegłosować wysokość opłat działkowych związanych z wodą, prądem, opłatami członkowskimi do PZD itd...
 każdy z nas może zabrać głos we wspólnej sprawie Ogrodu, rozwiązać jakiś problem lub zaproponować coś nowego do realizacji w obecnycm 2018r.

PRZYPOMINAM - SPOTYKAMY SIĘ 14 KWIETNIA W SOBOTĘ O GODZ. 10.00 (lub w razie braku wymaganej ilości Członków ROD - o godz. 10.30) 

NASZ OGRÓDOPŁATYOGŁOSZENIAGAZETKAPORADYPRAWOPZDGALERIAKONTAKT