O OGRODZIE
OPŁATY
OGŁOSZENIA
GAZETKA
PORADY
PRAWO
PZD
GALERIA
KONTAKT
WCZASY DLA SENIORÓW
ARCHIWUM OGŁOSZEŃ
OGŁOSZENIA

2019

  


WOLNE DZIAŁKI

Wszystkich chętnych do zaopiekowania się wolną działką (nr. 136) w naszym Ogrodzie zapraszam do kontaktu pod nr tel. 536-108-555. Jest w miarę zadbana, z pięknym domkiem, wystarczy skosić trawę, wejść, rozpalić kominek i cieszyć sie kawałkiem swojej zieleni w środku miasta. Ma podłączony prąd i wodę. Przy domku dobudowane jest pomieszczenie gospodarcze na wszelkie narzędzia. Cena - 65.000zł.

  

W najbliższym czasie będą dwie działki do licytacji. Wkrótce umieszczę ogłoszenia...KONTENERY
 

W dniach 18.10 (wieczór) do 20.10 br. będą podstawione kontenery na odpady. Jak zawsze prosimy aby to były tylko i wyłącznie:

  • odpady zielone w workach, a jeśli to będą gałęzie lub konary to nie mogą przekraczać długości 1m !
  • gabaryty - ale! podzielone na mniejsze części. Prosimy o niewyrzucanie całych mebli !

Proszę tylko pamiętać, że do kontenerów  nie wyrzucamy  elektrośmieci np. zepsutego sprzętu ogrodniczego (kosiarki, nożyce elektryczne, podkaszarki itd.) czy sprzętu RTV i AGD.

W naszym Ogrodzie mamy 365 działek i większość z nas chciałaby skorzystać z kontenerów. Jeśli jak zawsze duża część Działkowców wrzuci całe meble czy ogromne konary/gałęzie to reszta osób z kontenerów nie skorzysta. Również proszę aby w momencie zapełnienia kontenerów nie zostawiać "swoich śmieci" pod kontenerami, wokoło altanki śmietnikowej, czy przed budynkiem Zarządu - co ostatnio miało miejsce. Nie traktujmy tego terenu jak wysypiska śmieci! Wygląd Ogrodu zależy od nas Działkowców - a taki "bałagan" (delikatnie mówiąc) nie świadczy dobrze o nas ....
Poza tym pozostawienie śmieci poza kontenerami będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami, bo ktoś będzie musiał to posprzątać... Miejmy to na uwadze - inaczej w przyszłym roku dopłacimy za wywóz śmieci....


 
 
Dzień Działkowca - podsumowanie

Piękna pogoda, słoneczko, mnóstwo zieleni w środku miasta, na której z nieukrywaną przyjemnością spotyka się duża grupa ludzi… Nie może to być nic innego jak podsumowanie sezonu działkowego w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Koło II na Woli - czyli coroczny Dzień Działkowca. W tym roku, dzięki staraniom kilku osób, honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Wola - Pan Krzysztof Strzałkowski, który równocześnie przekazał na rzecz Ogrodu upominki sygnowane logotypem Syrenki „zakochaj się w Warszawie na Woli”.

           

Część oficjalna zaczęła się od wystąpienia Prezesa Zarządu – Pana Andrzeja Pontkowskiego, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych działkowców, jednocześnie zapraszając do wspólnej zabawy. Przy okazji postanowił wyróżnić Działkowców, za wieloletnią pracę na rzecz Ogrodu i Działkowców wręczając im dyplomy uznania oraz upominki od Burmistrza. Również nie zabrakło słów uznania dla osób, dzięki którym nasz Ogród jest coraz piękniejszy, coraz bardziej kolorowy, pachnący kwiatami, krzewami i dojrzewającymi owocami. Czyli wyróżniono 10 najładniejszych działek, a ich właściciele otrzymali od Zarządu dyplomy wraz z upominkami w postaci narzędzi ogrodniczych. Dzień Działkowca to najlepszy czas, aby poznać się bliżej z nowymi Działkowcami, spędzić miło czas na świeżym powietrzu przy okazji częstując się „małym co nieco” w postaci kiełbaski, kaszanki czy pysznego gulaszu z kociołka. 

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe, podczas których zarówno dzieci jak i dorośli wykazywali się swoimi umiejętnościami. Każdy uczestnik zbierał w kolejnych dyscyplinach punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Nie zabrakło też kącika dla najmłodszych - z kolorowankami, zgadywankami czy łamigłówkami, które jak zawsze cieszyły się ogromną popularnością. A Rodzice mogli w tym czasie odetchnąć po posiłku i zrelaksować się czytając kolejny numer Naszej Gazetki lub bawiąc się przy muzyce do późnych godzin wieczornych.
 


 
www.wola.waw.pl


CZERWIEC 2019

W sobotę 22 czerwca br. na dobry początek wakacji odbyła się w naszym Ogrodzie impreza pod hasłem „Poznaj swojego sąsiada”. Głównym zamysłem było spotkanie się i zapoznanie z nowymi Działkowcami, którzy w ostatnich 2 latach dołączyli do naszego Ogrodu.
Ze względu na to, że większość „nowych” to młodzi ludzie z dziećmi pomyślałam, że warto przygotować coś fajnego dla naszych „Młodych Działkowców”. I mimo że frekwencja nie była za duża uważam, że główny cel został osiągnięty – poznaliśmy bliżej naszych sąsiadów i ich świetne dzieciaczki.
Główną atrakcją dla dzieci było zdobycie tytułu „Młodego Działkowca” potwierdzanego imiennym dyplomem. Ale trzeba było wykonać dwa arcytrudne zadania: znaleźć w Ogrodzie pięć roślin, które potrafiło się nazwać oraz trzeba było rozwiązać losowo wybraną zagadkę z dziedziny przyrodniczo-działkowej. Oczywiście wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy wiedzy i jesteśmy z was dumni, że tak sprawnie sobie poradziliście z wyzwaniami!
Oprócz tego; jak się okazało nie tylko dzieci; wszyscy ochoczo brali udział w zawodach sportowych m.in. w strzelaniu z łuku, odbijaniu piłeczki rakietą tenisową czy rzucaniu do celu piłeczkami. Ku ogromnej radości dzieci – rodzice równie chętnie bawili się z nami. Dlatego wszyscy dostawali nagrody za czynny udział. Rozdaliśmy również dyplomy dla dorosłych, którzy wykazali się największym zaangażowaniem. Ze względu na to, że dzień po naszej imprezie był bardzo ważny „Dzień Ojca” - dzieci mogły pokolorować lub pomalować przygotowane dla Tatusiów laurki.
Mam nadzieję, że wszyscy wyszli zadowoleni i z chęcią spotkają się z nami następnym razem. A Ci, którym nie udało się do nas dotrzeć pozostało jedynie obejrzeć zdjęcia - SĄ W
FOTOGALERII


Zgodnie z coroczną tradycją również i w tym roku na terenie naszego Ogrodu odbędą się "Wczasy dla seniorów". Organizatorem będzie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
Turnusy odbęda się:
I turnus: 24 czerwca - 5 lipca br.
II turnus: 29 lipca - 9 sierpnia br.


 
 
Działkowcy z ROD Koło II zapraszają na spotkanie integracyjne,które odbędzie się na Placu Seniora w sobotę 22.06 br. o godz. 14.00. Hasło przewodnie spotkania to:
 
 
POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA
 
 
 
W związku z tym, że wiele działek zmieniło swoich właścicieli, przybyło nam „Najmłodszych Działkowców”, chcielibyśmy zapoznać się i spędzić miło czas na wspólnej zabawie.
Spotkanie będzie organizowane z inicjatywy Działkowców i nie jest finansowane z budżetu Ogrodu, dlatego liczymy na Państwa pomoc przy organizacji m.in. w zbieraniu fantów na nagrody dla dzieci, zorganizowaniu napojów/soków/naczyń jednorazowych.
Z organizatorami można się kontaktować mailem (
a.nowosadzka@wp.pl), poprzez profil na Facebook’u:
„ROD KOŁO II Warszawa, Wola” lub poprzez „księgę gości” znajdującą się na stronie Ogrodu.

BILET WSTĘPU - to pyszności, które przyniesiecie by poczęstować innych gości (np. ciasto, owoce, przekąski)

 
 
Atrakcje dla najmłodszych:

 pasowanie na „Młodego Działkowca”

 „koloruj z nami farbami i kredkami”

 gry i zabawy sportowe

 konkurs wiedzy działkowej

 gry planszowe

 

 

 

 


O OGRODZIEOPŁATYOGŁOSZENIAGAZETKAPORADYPRAWOPZDGALERIAKONTAKT